piątek, 17 czerwca 2016

Bliskostwory tydzień 4

Chlip chlip...To ostatnia relacja z naszych bliskostworowych zabaw.

 Temat ostatniego tygodnia: poczytajmy razem. Uwierzycie, że nikt na poważnie nie brał pomysłu na prezent dla małego Tymka w formie książki? Oczywiście nie mówię tu o mej siostrze, która wierzy w moc książek - sama uwielbia czytać w każdej wolnej chwili oraz czyta razem ze swym potomkiem i nie uznaje w tym zakresie ograniczeń wiekowych.

Czytamy sobie dużo, różne rzeczy:) Opowiadamy Tymonowi, co jest na obrazkach i niesamowicie jest obserwować jak z każdym dniem coraz bardziej angażuje się w czytanie. Książeczki uwielbia - mało co tak dobrze smakuje, można w nieskończoność zamykać i otwierać strony, zresztą  mają twarde strony, wiec słychać pukanie, do tego część książek jest dostępna na regale i można do woli zdejmować z półek.
Jeśli chodzi o ulubione pozycje to zdecydowanie: Wanda Chotomska Spacer z psem, seria książeczek mały chłopiec, wszelakie wiersze i wierszyki.

W ramach twórczych zabaw stworzyliśmy czarno-białe książeczki o różnej tematyce - kształty, wzory, zwierzęta, przedmioty w moim otoczeniu. Wykonaliśmy również karty sensoryczne (nawet umieściliśmy ulubiony kabel):
A na koniec jeszcze kilka zdjęć albumu kieszonkowego:
Czekamy na edycję sierpniową!!

1 komentarz:

  1. Ale świetna sprawa z tymi książeczkami!! I chciałoby się więcej tego albumu... ;)

    OdpowiedzUsuń